siteyi görüntüleyebilmek için cihazınızı yatay konuma çeviriniz

ana sayfa

tarihçe 

atabar 1988 yılında meslek hayatına başlayıp, öncelikle tasarım ofisinde proje mühendisi olarak, daha sonra değişik şantiye ve uygulama işleri yapan firmalarda deneyim kazanan makine mühendisi nihat bozkurt tarafından 1998 yılında kurulmuştur. bugüne kadar geçen süre içinde edindiği deneyimleri yaptığı birçok projede daha da pekiştirmiştir.

firmamız mekanik tesisat projelendirme hizmeti verdiği endüstriyel ve özel amaçlı yapılarda elektrik tesisatı proje hizmetlerinin de ayrı düşünülemeyeceği noktasından yola çıkarak bu alanda 25 yıllık deneyime sahip olan elektrik mühendisi abdullah ökten liderliğinde elektrik projelendirme alanında hizmet vermeye de başlamıştır.

2004 yılında, tüm mühendislik disiplinlerinde hizmet vermek amacıyla inşaat mühendisi erol kapucu liderliğinde betonarme ve çelik projelendirme bölümünü bünyesine dahil etmiştir. aynı zamanda abdullah ökten ve erol kapucu’nun yönetim kuruluna alınmasına karar verilmiştir.

şirket, ortaklık ve yönetim yapısındaki değişiklik sonucunda, şirkete katılan değerler ile 1.500.000 m²'si sağlık yapılarında olmak üzere toplamda 5.000.000 m²'yi bulan üniversite ve eğitim yapıları, askeri tesisler, endüstriyel tesisler, oteller, spor tesisleri, ticari yapılar, konutlar ve tarihi yapılarda projelendirme hizmetleri vermektedir.

atabar 2006 yılında iso 9001 kalite yönetim sistemini kurmuş ve uygulamıştır.

firmamız tasarım ve uygulama konusunda kazandığı deneyimleri ile müşavirlik hizmetleri de vermeye başlamıştır. bu nedenle yönetim kurulu 2010 yılı başında aldığı karar ile firmanın ismini atabar mühendislik ve müşavirlik ltd. şti. olarak değiştirmiştir.